Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  • Anasayfa
  • Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Epilasyon Uygulaması Sonuçları

1-Başarı Oranı

Epilasyon uygulaması kılların anajen faz dediğimiz büyüme devresinde etkilidir. Epilasyon uygulaması sırasında uygulama bölgesindeki kılların anajen fazında olanlar etkilenecektir. Genel olarak bir bölgedeki kılların ancak %10-20 kısmı anajen fazındadır. Her lazer epilasyon uygulamasında bu %10-20 lik kısım hedef alınmaktadır. Bu sebeple epilasyon uygulaması seanslar halinde uygulanır. Seanslar halinde uygulama yapılması ile kılların büyüme evrelerinin değiştiği ve epilasyon uygulamasından tüm kılların etkilenmesi sağlanacağı planlanır.

Epilasyon uygulamasının seansları, başarılı ve öngörüldüğü gibi yapılması durumunda,seanslar sonrasında uygulama bölgesindeki kılların yaklaşık %84-93 oranında yok edilmesi sağlanabilmektedir.

2- Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Epilasyon uygulamasında ışık enerjisi kıl follikülüne(kök) uygulanır, follikül tarafından emilen ışık enerjisi ısıya çevrilir, ortaya çıkan yüksek ısı ile kıl follikülü harap olur.

Kılların gelişim ve uzamasından kıl follikülü sorumludur, epilasyon uygulaması ile harap olan kıl follikülünün kıl üretme ve kıl uzaması yeteneği kaybolur.

Başarılı epilasyon uygulaması sonrası yok kılların yeniden çıkması ve uzaması söz konusu değildir. Kişinin yaşam sürecinde epilasyon uygulaması sonrası vücut hormonal dengesini ilgilendiren herhangi bir hastalık durumunda,bozulan horman dengesine bağlı olarak kılların yeniden artabileceğini de unutmamak gerekir.

Call Now Button 0501 131 63 05