Erkek Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Kızılay Ankara

Lazer epilasyonun avantajları
 • Vücudun tüm bölgelerine rahatça uygulanabilen bir yöntemdir.
 • Diğer epilasyon yöntemlerine göre işlem oldukça kısa sürer.
 • Epilasyon sonrası hastalara bir kısıtlama söz konusu değildir. (Denize girmemek, duş almamak gibi..)
 • Lazer epilasyon ciltte kalıcı izler bırakmaz. (İşlem sonrası ciltte birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişen sürelerde hafif pembelikler oluşur. Bu doğal sayılır.)
 • Enfeksiyon riski kesinlikle yoktur.
 • Herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.
 • Doktorumuz tarafından uygulama sekli ve seansları belirlenmektedir.
 • Yüz bölgesi için ayrı başlık kullanılmaktadır.
 • Hijyenik ve rahat bir oratmda uygulamanız yapılmaktadır.
ELOS SİSTEMİ

Radyofrekans ile kıl folikülünün tümünü hedeflenerek ısıtmaktadır. Kıl folikülünde güçlü bir enerji dalgası oluşturmak temel hedeftir. Radyofrekansla ısıtılmış kıl köküne Lazer yada IPL enerjisi gönderilerek kıl folikülü güçlü bir şekilde yok edilmektedir. Bu sistemde büyüme aşamasındaki kıllara etkilidir.

Radyofrekans enerjisi uygulanacak Lazer ve IPL enerjisinin daha az kullanılması ile bile başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlamış olur. Yani daha az Lazer enerjisi kullanılarak aynı etki elde edilebilir.

Ayrıca cilt gençleştirme gibi uygulamalarda da kullanılmaktadır. ELOS teknolojisi ile bu yöntem de kombine tedavi olanağı bulmuştur.

Bu sistemde hem etkin bir hava soğutma sistemi hem de kontak soğutma sistemi ile cilt maksimum korunmakta ve ağrı azaltılmaktadır.

Cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte Ortalama 6-8 seansta bu teknoloji ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer Epilasyon, erkek ve kadın farkı gözetilmeksizin vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir. Sadece göz çukuruna ve beyaz kıllara uygulanamaz. Uygulandığında sonuç alınamaz. Lazer epilasyon en çok bacaklara, kollara, koltukaltlarına, yüz bölgesine ve genital bölgeye uygulanmaktadır. Erkeklerde ise sırt, ense, favoriler ve boyun, en çok epilasyon yapılan bölgelerdir. Bu bölgelerin dışında herhangi bir bölgede kıl varsa Lazer epilasyon uygulanabilir. Lazer epilasyon uygulayabilmek için kişinin bronz bir tende olmaması gerekir. Çünkü koyu tenlerde, güneşlenme sonucu bronzlaşan tenlerde uygulanan Lazer epilasyonda ciltte lekeleme ve yanık ihtimali yüksek olduğu için cilt rengi açılana kadar epilasyon yapılamamaktadır.

Lazer epilasyonun ciltte en çok uygulandığı bölgeler;

 • Tüm yüz
 • Boyun
 • Ense
 • Göğüs
 • Omuz
 • Sırt
 • Bel
 • Göbek
 • Popo
 • Bikini
 • Koltukaltı
 • Kollar
 • Bacaklar
 • Eller
 • Ayaklar
 • Kulak
 • Burun
Erkeklerde durum?

Epilasyon konusunda erkek hastalarımızla bayanların sayıları aşağı yukarı birbirine eşit. Baylar genellikle göğüs, sırt ve omuz başlarının epilasyonu için başvurmaktalar.

Lazer Epilasyonda Başarı Oranı

Lazer epilasyonda başarı uygun secimlerle yüzde yüzdür. Ancak yüz bölgesi güneşle temasından dolayı koyu olduğu için daha hassas çalışılan bir bölgedir. Bu nedenle yüzdeki seanslar biraz uzamaktadır. Yüz dışındaki bölgelerde seanslar dört ile altı arasında değişmektedir. Bu seanslardan da kesin sonuç elde edilmektedir. Uzun yıllar boyunca tüysüz, epilasyonlu olarak yaşamak mümkündür.

Tedavi ne kadar zaman alıyor?

Tedavi bir santimetre kareyi etkileyen seri Lazer atışlarından oluşur. Bu da ortalama 10 kıl kökünün etkilenmesi demektir. Seans süreleri, tedavi edilecek bölgenin genişliğine göre değişmektedir. İstenilen sonuca ulaşabilmek için tekrarlayan seanslar yapılır. Tedavi süresi hastanın yaşı, hormonal durumu, cilt rengi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Açık cilt, koyu kıl rengine sahip olan insanlarda daha kısa sürede sonuç alınır. Bunun sebebi, koyu cilde sahip olan insanlarda Lazer ışınlarını absorbe etme konusunda kılla benzerlik gösteren melanin maddesinin fazla olmasıdır. Bu nedenle koyu cilde sahip kişilere daha az enerji uygulanır. Bu da tedavi süresini uzatır. Koyu renkli kıllara sahip olan kişilerde (melanin pigmenti fazla olan) emilim fazla olduğu için sonuç kısa sürede elde edilir.

Kıl büyüme döngüsü nedir ve Lazer epilasyon için neden önemlidir?

Normal şartlarda her bir kıl bir döngü içinde büyür. Bu büyüme evreleri 3 ana evreden oluşur; Anagen, catagen ve telogen Anagen (aktif) büyüme veya kıl fibrillerinin üretildiği fazdır. Bu fazda kıllara renk veren melanin pigmentini bolca içerirler. Lazer epilasyon sadece bu fazda etkili olarak yapılabilir. Catagen kıl kökünün gerileme periyodunu içerir. Kıl follikülünün alt kısmının büyümesi durmuştur. Fakat henüz dökülmemiştir. Bu fazdaki kıl kökler kalıcı olarak yok edilemez. Telogen kıl döngüsünün son fazını içerir. Bu dinlenme fazında eski kıl atılarak yeni kıl kökü için hazırlık yapılmış olur. Bu fazdaki kıl kökler kalıcı olarak yok edilemez.

Epilasyonda amaç, kıl üretimini gerçekleştiren kök hücreyi yok etmektir. Kök hücre kıl folikülünün en dibinde bulunur ve anagen evre denilen dönem boyunca kıl üretimi yapar. Kıl folikülünün evreleri, Lazer destekli kalıcı epilasyon başarısı için hayati öneme sahiptir, çünkü yalnız anogen yani aktif büyüme evresindeyken uygulanan Lazer tedavileri kıl kökü hücresini tahrip ederek kalıcı epilasyon sağlamaktadır.

Lazer ile diğer yöntemleri karşılaştırır mısınız?

Tıraş, çekme ve depilator kremler gibi tüm geçici kıl yok etme yöntemleri ile kılları belli aralıklarla tekrar tekrar almanız gerekecektir. Her seferinde zaman ve uygun olmayan sorunlar ile karşılaşacaksınız. Coolglide Lazer epilasyon sistemi size en uzun süreli kalıcı kıl yok etme çözümü sunmaktadır.

Lazer ile kıl azaltmanın avantajları:

· Büyük bölgeler tedavi edilirken iğneli epilasyon, çekme ve tıraşlama gibi rahatsızlık vermez.
· Çok daha hızlıdır. Zaman kaybına neden olmaz.
· Çok daha etkilidir

Lazer ile kıl azaltılması kalıcımıdır?

Kalıcı kıl yok etme “uzun süreli kıl azaltması” olarak tanımlanıp 3–6 tedavi sonrası kıllarda % 70 – % 90 arasındaki kıl azaltması için kullanılır. Tamamen kılsız bir sonuç çok realistik olmayacaktır.

Neden en az 3 tedavi gereklidir?

Tüm Lazerler sadece Aktif büyüme fazındaki kılların köküne enerjilerini tam olarak göndererek yok edebilirler. Kılların ancak bir kısmı bu evrdedir, diğerleri dinlenme veya dökülme evresindedir. Bölgeye göre bu oranlar değişiklik gösterir. Herhangi bir zamanda kılların ancak % 50 ile %85’iaktif fazdadır (Anagen) ve bunların sadece 1/3 ile 1/4 ‘ü Lazer enerjisinin etkili olacağı miktarda pigment içerir.

Ağrılı mıdır?

Lazer enerjisi sadece bir ışıktır. Belki bir lastik çarpması gibi bir his olacak. İlk seans diğerlerinden biraz daha uzun sürecek. Çünkü birinci seanstan itibaren kıllarınız azalacaktır. ince ve kalın kıllarda gerekli etkin enerjiyi kolayca sağlanmaktadır. Soğutma başlığı hasta konforunu artırırken yan etki ihtimalini minimize etmektedir.

Tedavi sonrası normal yaşamda herhangi bir kısıtlama olacak mıdır?

Tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Güneşe açık bölgelerinize uygulama sonrası güneş koruyucusu uygulamanız gerekecektir. Ek olarak doktorunuz belki cilt tipinize göre bazı tavsiyelerde bulunacaktır.

Lazer Epilasyon Acıtır mı?

Lazer epilasyon acı veren bir işlem değildir. Göz bölgesi hariç vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir. Epilasyon işlemi sırasında çok hafif bir batma hissi hissedilebilir ancak bu dayanılamayacak boyutlarda değildir. Anestezi gerektirmez. İğneli epilasyon, sir ağda gibi yöntemlerde hissedilen acılar daha yüksek oranlardadır. O yüzden Lazer epilasyon korkmadan yapılabilecek ağrısız ve yanetkisiz bir işlemdir. Lazer epilasyonun bütün bölgelere yapılabilme özelliğinden dolayı bazı bölgelerdeki ağrı ve hassasiyet daha fazladır. Kişiler buralarda bir miktar acı hissedebilirler ancak anestezi gerektirecek bir acı değildir. Korkmadan uygulanabilir.

Tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar

* Tedavinin süresini kısaltmak düşüncesiyle hastalar seans aralarında ağda, cımbız gibi yöntemlere başvurmamalıdırlar.
* Gebelere ve emziren annelere epilasyona ara vermeleri tavsiye edilmektedir.
* Lazer epilasyon yaptırılması düşünülen bölgelerin bronzlaşmasını önlemek gerekir. Çünkü bronz bölgelere yapılan işlemlerde çok düşük Lazer ışınları uygulanmak zorunda. Bu da tedavinin sürecini uzatıyor

Lazer epilasyon günlük hayatımızı etkiler mi?

Lazer epilasyon günlük yaşantıyı etkilememektedir. Kişiler sabahları işlerine gitmeden önce, öğle tatillerinde, akşam iş çıkışlarında epilasyon merkezine gidip daha sonra günlük yaşamlarına devam edebilirler.

Lazer epilasyon sonrasında tekrar kıllanma olabilir mi?

Lazer epilasyon, medikal estetiğin bize sunduğu en kesin ve en etkili tedavi yöntemidir. Dolayısıyla Lazer epilasyon sonrası herhangi bir kıllanma yaşanmamaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, eğer Lazer epilasyon yaptıran kişide hormonal bir problem varsa belli aralıklarda kontrol edilmesi gereklidir.

Lazer epilasyon acı ve ağrı verir mi?

Kişiler genelde Lazer epilasyon sırasında herhangi bir ağrı veya acı ile karşılaşmamaktadır. Ancak böyle bir sorunla karşılaşılırsa lokal anestezi kremleri ve ağrı kesiciler kullanılarak bu sorun çok rahat giderilebilir.
Lazer epilasyon çok kolay uygulanabilen, kısa süreli, kişinin günlük yaşantısını etkilemeyen, kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Tedavi sonrası neler hissedeceğim?

Tedaviden hemen sonra tedavi alanında küçük kızarıklıklar ve hafif ödem oluşabilir. 3.-7. günler arası tedavi edilen kıllar biraz uzayabilir. Daha sonra dökülecekler veya bir daha uzamayacaklardır. Seans aralarında kıllarınızı çekmemeniz veya ağda ile almamanız gerekir. Sadece makas veya jilet ile tıraşlayabilirsiniz.

Seanslara düzenli gelmek gerekir mi?

Lazer epilasyon uygulamalarında seans sayıları farklılık göstermekle birlikte seans sürelerine uyum, Lazer epilasyon uygulamasının etkinliği açısından oldukça önemlidir. vucudumuzda bulunan tüm kıl folliküllerinin %30-70’i dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon uygulaması sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen kılların köklerini tahrip etmektedir. dinlenme halindeki kıl kökü Lazer epilasyon uygulamasından etkilenmez. bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1–2 ay sonra tekrarlayan Lazer epilasyon uygulamaları gerekmektedir. Bu Lazer epilasyon uygulamaları arasındaki sürenin azalması veya çoğalması istenen Lazer epilasyon uygulama başarısının sağlanmasını zorlaştırmaktadır. bu nedenle belirlenen seans sürelerine uyulması önemlidir.

Deneme atışı yapmak gerekir mi?

Her Lazer epilasyon uygulamasında test atışı zorunluluğu yoktur. ilk muayeneyi yapan hekim tarafından uygun durumlarda gerekli görüldüğünde Lazer epilasyon öncesi bölgeye test atışı yapıp, test dozu ve kişisel bilgiler dosyaya kaydedilir. bu sayede daha sonraki seansların Lazer epilasyon uygulama planı ve takibi sağlanabilmektedir.

Muayene gerekir mi?

Lazer epilasyon erkek ve bayanlardaki yüz ve vücuttaki istenmeyen tüy ve batıkları yok edebilen tıbbi bir uygulama şeklidir. uygulanmaya başlanmadan önce kişilere genel sistemik ve cilt muayenesi yapılmalı ve Lazer epilasyon için uygun aday olup olmadıkları tesbit edilmelidir. Lazer epilasyonun uygulanıp uygulanmayacağına, doz ve enerjiye mutlaka uygulamada yetkili doktor karar vermelidir

Call Now Button 0501 131 63 05